Každý rok uslyšíte
hosty,kteří vám
jednoduše vezmou dech.

Řečníci FBF 2015

06_koeberle_schmid_alexander

Dr. Alexander Koeberle-Schmid

Alexander poskytuje obchodní a strategické poradenství malým, velkým i nadnárodním rodinným firmám v mezinárodním měřítku. Zaměřuje se na obchodní strategie, rodinné strategie, obchodní modely, řízení rodinného podniku a nástupnictví. Alexander je autorem několika článků a knih o rodinných podnicích a jejich řízení. Jeho poslední kniha “Governance in Family Enterprises” se zabývá teoriemi řízení rodinného podniku. Alexander pracoval jako obchodní vyjednavač, byl nevýkonným členem představenstva rodinného podniku, je často zván na konference jako řečník a vyučuje rodinné podnikání jako předmět na dvou německých ekonomických školách. Alexander sám pochází z bavorské rodiny, která provozuje hotely u jezera Constance.
APB 1

Andrea Prym-Bruck

Poslechněte si příběh rodiny Prymů. Andrea je členkou již 19. generace rodiny Prymů, což je jedna z nejstarších podnikatelských rodin na světě a nejstarší podnikatelská rodina v Německu. Rodinná firma Prymů byla založena v roce 1530 a má sídlo v Německu blízko Kolína nad Rýnem. Dnes má skupina William Prym výrobní závody po celém světě. Tato rodinná firma je předním světovým dodavatelem výrobků v oblasti galanterie, potřeb pro kreativní šití a vyšívání, jehel a módních doplňků, zapínacích patentek a dalšího příslušenství pro textilní průmysl. Také je předním dodavatelem materiálů a povrchových a jemných lisovacích technologií a mechatroniky. Dnes má tato společnost obrat přes 360 milionů Eur ročně a zaměstnává na 3 500 lidí. Paní Prym-Bruck je zakladatelkou a ředitelkou firemního archivu, podílí se na správě několika nadací a charitativních organizací.
ALEXSCOTT

Alex Scott

Alex je zástupce čtvrté generace britské rodinné firmy, kterou vedl z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva. Je absolventem University of Oxford (Exeter College) a držitelem titulu MBA z IMD Lausanne. Poté, co získal zkušenosti v několika manažerských pozicích v oblasti finanční strategie, Alex nastoupil do pojišťovací firmy Provincial Insurance, kterou v roce 1903 založil jeho pradědeček sir James William Scott.  V roce 1996 připravil a řídil úspěšný strategický prodej své rodinné firmy ze skupiny Provincial Group.  Alex shledal, že pro rodinné firmy, jako je firma Scottových, neexistuje na trhu dostatek poradenských služeb. Proto se rozhodl po prodeji vlastní firmy založit společnost Sandaire Investment Office, která se zabývá investičním poradenstvím pro rodiny a nadace. Dnes je Alex předsedou představenstva Sandaire Investment Office a řady dalších rodinných firem, které založil.  Sandaire Investment Office má okolo 50 zaměstnanců v kancelářích v Londýně a v Singapuru a spravuje majetek v hodnotě několika miliard liber pro více než 40 rodin a nadací.  Alex je kurátorem trustu Grosvenor Estate (známá rodinná realitní společnost vévody z Westminsteru s několikasetletou tradicí) a nevýkonným členem představenstva v několika soukromých společnostech.  Jako jeden z hlavních aktérů v oblasti rodinného podnikání v Anglii je Alex spoluzakladatelem anglického Institutu pro rodinné podnikání (Institute for Family Business) a působil také jako ředitel britské pobočky světového Institutu rodinných firem (Family Firm Institute).
MairiMickelheadandshoulders

Mairi Mickel

Mairi je čtvrtou generací majitelů skotské rodinné stavební firmy Mactaggart & Mickel Group Ltd, která byla založena před 90 lety. Po deseti letech na výkonné ředitelské pozici ve firmě se stala předsedkyní rodinné nadace a řídí filantropické aktivity. Mairi se také zabývá  lektorskou, poradenskou a publikační činností se zaměřením na řízení rodinných podniků, rozvoj dalších generací, filantropii a strukturování rodinného majetku. Jako dlouhodobý profesionální poradce rodinných firem zastává v několika rodinných společnostech výkonné i nevýkonné role. Mairi v současné době dokončuje prestižní studium na Family Firm Instititute v USA s cílem získat certifikaci CFBA – Certified Family Business Advisor.