NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OSOBNOSTI V OBORU SE S VÁMI PODĚLÍ O SVÉ ZKUŠENOSTI.

Řečníci letošní konference

IMG_5242

Capt. PhDr. Stanislav Vojtíšek

23 let, tak dlouho je létání jeho vášní a řemeslem. Působil jako kapitán a instruktor u ČSA, testovací pilot pro Boeing a Airbus a dnes je ve službách Turkish Airlines jako kapitán druhého největšího letadla zn. Airbus – A330. Jeho cesta k této profesi však nebyla přímočará, původně vystudoval Filozofickou fakultu v Praze a už v průběhu studia pracoval jako novinář. V České televizi se jako redaktor zahraničního zpravodajství věnoval především zahraničním cestám vládních představitelů a také tehdejších krizových a válečných oblastí v Asii a africké Rwandě. Byl spoluautorem a moderátorem pořadu „21“ na ČT2. Kromě létání a dokončování leteckých škol souběžně pokračoval v pedagogické práci a v doktorandském studiu na FF UK v Praze se zaměřením na masovou komunikaci, její manipulativní zneužívání a významové posuny.

Po celou dobu se věnuje pedagogické a konzultační práci v oblasti komunikace a to jak masmediální tak i odborné letecké. Od roku 2015 spolupracuje s americkou firmou Honeywell jako aviation scientist. Jako nezávislý konzultant také poskytuje workshopy pro management firem, kde se věnuje mediálním tréninkům a rozhodovacím procesům.

LiborMertl

Libor Mertl

Libor Mertl je jeden ze zakladatelů firmy ComAp, která vznikla v roce 1991. Dnes je ComAp lídrem v oblasti výroby a inovací průmyslových kontrolních systémů, má pobočky v 8 zemích na 4 kontinentech, zaměstnává cca 350 lidí a generuje roční obrat přes 1mld Kč. Libor vystudoval Technickou Kybernetiku na ČVUT v Praze a ve vlastní firmě zastával funkci generálního ředitele, byl odpovědný za firemní a produktovou strategii. V posledních letech spoluvytvářel správní radu a v roce 2016 přešel do funkce nevýkonného ředitele a člena správní rady ComApu, dnes mu správa firmy zabere cca 20 dnů ročně.  Jako hostující profesor vyučuje Strategii a B2B Marketing. Jako mentor a kouč pomáhá budovat správní rady v komerčním i neziskovém sektoru. V současné době studuje Master’s Degree in Executive Coaching na Ashridge Business School. 

bouška pic

Pavel Bouška

Pavel začal podnikat již na střední škole, kdy pořádal kulturní akce. Po studiích se rozhodl jít ve šlépějích svého otce a nastoupil do jeho firmy, kterou převzal po svém otci v roce 2005. V té době bylo VAFO PRAHA lokálním výrobcem krmiva pro hospodářská zvířata, bez větších ambicí k expanzi do zahraničí. Dnes Pavlova firma vyrábí pod značkou Brit 90.000 tun krmiva pro domácí mazlíčky a exportuje do 60 zemí světa od Islandu po jižní Ameriku. Na jeho granulích si pochutnává i kocour malajské královské rodiny.

PRAGUE, CZECH REPUBLIC- SEPTEMBER 14:  Ing. Zdenek Pelc, CSc., President & CEO, GZ Digital Media, pictured in Prague, Czech Republic, on September 14, 2011.  (PHOTO:  Randi Sokoloff )

Zdeněk Pelc

Předseda představenstva a majitel společnosti GZ Media, největším výrobcem vinylových desek na světě a lídrem v balení těchto médií. Společnost loni expandovala do Ameriky, vyrábí v Torontu a v Memphisu, tedy ve městě, kde vznikl rokenrol. Na jaře příštího roku chce otevřít další lisovnu desek v Asii. „Ty složitější věci, ale chceme stále dělat v České republice“, říká Pelc.Loni jeho firma GZ Media utržila dvě a půl miliardy a provozní zisk EBITDA přesáhl 600 milionů korun. Zaměstnává na devatenáct set pracovníků.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Na ní také udělal vědeckou aspiranturu v oboru strategické řízení. Po škole do roku 1983 pracoval jako vedoucí oddělení marketingu v Poldi Kladno. Pak se stal generálním ředitelem Gramofonových závodů, později GZ Media, a. s., firmy, ve které je dnes majoritním vlastníkem. Majitelem společnosti se stal v roce 2006. V roce 2000 získal titul Manažer roku. Loni získal titul Podnikatel roku 2015 a v roce 2011 titul Gentleman of the year.

Absolvoval tříletý prestižní kurz na Harvard Business School pro ředitele a majitele společností. Jako generální ředitel byl nejdéle působícím českým manažerem v jedné pozici (přes 30 let). Funkci přenechal svému nástupci v roce 2013. Hovoří anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se věnuje sportu – hlavně tenisu. Je rozvedený, má čtyři děti.

Victoria Ball headshot 2

Victoria Ball

Victoria se narodila s podnikáním v krvi. Její otec založil David Ball Group v roce 1970 a její matka dokončovala MBA studia během mateřské. Victoria trávila většinu letních prázdnin prací v jejich rodinné firmě, která je lídrem v oblasti výzkumu a vývoje stavebních směsí na trhu ve Velké Británii. Po dokončení studia na Cambridge University pracovala v mezinárodní marketingové firmě v New Yorku a později se naplno zapojila do rodinného podnikání. Dnes je tato křehká, mladá a talentovaná žena členkou představenstva David Ball Group. Sama mezi muži, nejmladší a jediná z původní zakládající rodiny Ballů. Z této pozice vedla projekt uvedení nových produktů na trh, vede jednání o zakázkách v milionech liber a má na starosti komunikaci a strategii. Victoria si zároveň založila vlastní firmu Eloquentia, která pomáhá firmám budovat vlastní značky a posilovat vztahy s klienty, je také lektorkou v oblasti komunikace. Victoria má i zajímavou hereckou zkušenost, kdy účinkovala v úspěšném britském TV dramatu Inspector Lewis. Mezi její vášně také patří historie, opera, balet a literatura.

Sama poznala, že narodit se do úspěšné podnikatelské rodiny sebou kromě materiálních výhod přináší pro nové generace také spoustu výzev. Proto je její vášní je pomáhat nastupujícím generacím Rodinných firem nacházet své místo v rodinném podnikání a zároveň si zachovat vlastní identitu. Stejně tak jako umět komunikovat s členy vedení mimo rodinu a pohybovat se v multi-generačním prostředí rodinné firmy.

Stejně jako její otec se řídí klíčovou zásadou, že podnikání by mělo kromě zisku také sloužit k pozitivním společenský změnám a že rodinné firmy jsou ideální prostředí k zapojování etických principů a rodinných hodnot do světa obchodu.

Grund_Jiri_mladsi_portret

Jiří Grund

Jiří pracuje v rodinné firmě Grund přes 25 let. Většinu času se věnoval vývoji nových kolekcí a prodeji. Posledních 7 let vede firmu po odchodu rodičů do důchodu jako ředitel. Za tu dobu firma zdvojnásobila obrat i zisk a rozšířila své trhy z tradičního Německa do zemí jako jsou Čína, Indie ale hlavně USA, kde má firma Grund již 3 roky pobočku a chystá od roku 2019 na tomto trhu i vyrábět.

Program a další hosty budeme postupně aktualizovat.